TOP narzędzia i urządzenia do pielęgnacji skóry

Przebywanie w domu ze względu na Covid-19 i brak możliwości częstego korzystania z profesjonalnych zabiegów na twarz sprawiły, że zainteresowałam się narzędziami i urządzeniami do pielęgnacji twarzy do użytku domowego. Narzędzia są również świetne do utrzymania wyników pomiędzy profesjonalnymi zabiegami. Zauważysz zauważalne rezultaty przy konsekwentnym stosowaniu.

Istnieje wiele opcji dostępnych obecnie dla konsumentów do wykorzystania w domu, jednak bardzo ważne jest, aby zachować ostrożność i uwagę podczas korzystania z tych narzędzi. O skuteczności tych narzędzi i sposobie ich wykorzystania dowiedziałam się dokładniej w szkole estetyki, ale radzę każdemu, kto zaczyna, aby przeczytał instrukcję, a także obejrzał filmy instruktażowe marki, aby używać ich jak najbezpieczniej na swojej skórze. 

Nie powinnaś ich również używać, jeśli masz wyjątkowo wrażliwą skórę, trądzik, trądzik różowaty, oparzenia słoneczne, podrażnienia skóry, otwarte skaleczenia, otarcia lub owrzodzenia. Ja również upewniam się, że nie używam więcej niż jedno lub dwa urządzenia dziennie, aby nie przytłoczyć mojej skóry. Ważne jest, aby nie używać więcej niż zalecane limity czasowe (np. dla urządzeń o wysokiej częstotliwości, gdzie używasz ich nie dłużej niż kilka minut max), a dla mikroprądów zalecają wzięcie dnia wolnego, jeśli używasz ich przez cały tydzień. Musisz słuchać swojej skóry i dzięki temu utrzymywać ją w zdrowiu i szczęściu!

Poniżej kilka zaleceń pogrupowanych w ich odpowiednich kategoriach

MASAŻ TWARZY

Masaż twarzy ma wiele korzyści. Można go wykonać po prostu własnymi rękami lub przy użyciu narzędzia takiego jak kamień gua sha lub wałek jadeitowy. Gua sha to starożytna chińska technika lecznicza. Ponieważ kamienie te są chłodne w dotyku, pomagają rozjaśnić skórę, zmniejszyć napięcie i opuchliznę, stymulują drenaż limfatyczny i poprawiają krążenie krwi (badania wykazują, że nawet o 400 procent!), ponieważ usuwają toksyny i wprowadzają tlen i składniki odżywcze.

KRYO TERAPIA

Zimno napina skórę, aby zminimalizować opuchliznę, stany zapalne i zaczerwienienia, jednocześnie zmniejszając wygląd porów. Pomaga również złagodzić napięcie twarzy, bóle głowy, oparzenia słoneczne lub podrażnioną skórę. Uwielbiam stosować lodowe kulki rano po zabiegu pielęgnacyjnym (przed nałożeniem kremu z filtrem). Proszę jednak powstrzymać się od stosowania surowego lodu bezpośrednio na skórę, ponieważ może on spowolnić przepływ krwi, pozbawiając tkanki tlenu, co prowadzi do trwałego uszkodzenia skóry i tkanek leżących u jej podstaw. 

TERAPIA CIEPŁEM

Ciepło pomaga w detoksykacji i umożliwia głębsze wnikanie kosmetyków do pielęgnacji skóry. Jest to idealne rozwiązanie po nałożeniu serum lub na zakończenie zabiegów pielęgnacyjnych.

MIKROPRĄDY

Mikroprądy ujędrniają, tonizują i podnoszą skórę. Wykorzystuje prąd o niskim napięciu do stymulowania mięśni i zwiększania poziomu adenozynotrifosforanu (ATP) w komórkach skóry. Pomaga usunąć drobne linie i zmarszczki, ujędrnia skórę i podkreśla jej rysy. Poprawia napięcie mięśni, zmniejsza opuchliznę, zwiększa aktywność komórkową, produkcję kolagenu i zwęża pory. NuFACE i ZIIP są zarówno doskonałe w dostarczaniu wyników. ZIIP wykorzystuje nano prąd, który jest niższy, ale bardziej silny częstotliwość. Uważam, że jest bardzo wygodny i łatwy w użyciu i często po niego sięgam.

DERMAPLANING

Dermaplaning wymaga użycia sterylnego, chirurgicznego skalpela do delikatnego „golenia” powierzchni skóry, usuwając wierzchnią warstwę martwego naskórka. Ten rodzaj fizycznego złuszczania usuwa nagromadzone zanieczyszczenia i uruchamia proces regeneracji komórek. Dermaplaning usuwa „brzoskwiniowe fusy” lub nadmiar drobnych włosków, które często gromadzą brud i olej, tworząc nieskazitelną powierzchnię dla produktów do makijażu i pielęgnacji skóry. Pomaga zmniejszyć widoczność drobnych zmarszczek, widocznych blizn potrądzikowych i ciemnych plam, aby odsłonić gładką, promienną, młodziej wyglądającą skórę.

MIKRODERMABRAZJA

Mikrodermabrazja to mało inwazyjna procedura (rodzaj złuszczania), która wykorzystuje specjalny aplikator z powierzchnią ścierną do delikatnego „zeszlifowania” grubej, zewnętrznej warstwy skóry w celu jej odmłodzenia. Może on odnowić ogólny koloryt i teksturę skóry, jak również poprawić wygląd uszkodzeń słonecznych, zmarszczek, drobnych linii, plam starczych, blizn potrądzikowych, melasmy i innych problemów i warunków związanych ze skórą. Istnieją dwa rodzaje, kryształowe i diamentowe, chociaż diamentowe są obecnie częściej używane. Narzędzia stosowane w domu są skuteczne, jednak należy być bardzo delikatnym i ostrożnym podczas ich używania, aby nie spowodować siniaków lub nadmiernego złuszczania.

WYSOKA CZĘSTOTLIWOŚĆ

Urządzenie emituje tlen podczas uderzenia w skórę zabijając bakterie powodujące trądzik. To pomaga uzdrawiać i leczyć obecny trądzik i zapobiegać powstawaniu wyprysków. Neon (Orange) gaz promuje krążenie krwi, zachęca obrót komórkowy szybkość i poprawia penetrację produktu. Możesz używać tych urządzeń przez 3-5 minut na jednym konkretnym obszarze i do 20 minut na całej twarzy. W przypadku argonu możesz go używać jako zabiegu punktowego lub codziennie. Jeśli jednak używasz go codziennie, może powodować pewne przesuszenie, więc po prostu słuchaj swojej skóry i wiedz, kiedy zmniejszyć użycie, jeśli to konieczne. To była moja najbardziej skuteczna metoda leczenia punktowego trądziku.

PAROWNICA DO TWARZY

Parowce zmiękczają martwe komórki naskórka, sebum, makijaż i brud. Rozszerza pory i zwiększa penetrację produktów, pomagając w dokładniejszym oczyszczeniu skóry. Uważa się, że pomaga wyeliminować toksyny, zwiększa krążenie krwi i poprawia metabolizm komórek. Parownicy do twarzy należy używać oszczędnie, jeśli masz wrażliwą skórę (możesz też spróbować umieścić ją dalej od twarzy), trądzik, trądzik różowaty, couperose (rozszerzone naczynka), oparzenia słoneczne, podrażnienia skóry, otwarte skaleczenia, otarcia lub owrzodzenia. Upewnij się, że używasz oczyszczonej, destylowanej wody, aby uniknąć gromadzenia się złogów mineralnych w urządzeniu, jak również, że parujesz twarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *