Stylizacja sylwetki plus size — kompletny poradnik

Bycie dobrze ubranym to kwestia dobrych manier
Tom Ford – projektant mody

Co to znaczy dobrze się ubrać w rozmiarze plus size?

Gdzieś zasłyszałam zdanie, z którym się całkowicie zgadzam:
Jak Cię widzą tak Ci płacą.
Podobnie jest w życiu codziennym, bo choć szacunek należy się każdemu, to jednak chętniej zaufasz osobie, której wygląd jest atrakcyjny. A jak wiadomo pierwsze wrażenie robi się raz.
Kwestia dopasowania stylizacji jest niezwykle ważna w pracy, zwłaszcza na eksponowanych stanowiskach, gdzie jesteś często poddawana ocenie. Jako prezes dyrektor, asystentka lub właścicielka własnego biznesu masz często do czynienia z klientami i kontrahentami, a więc im lepsza jest Twoja stylizacja tym lepsza jest Twoja pozycja. Wyglądem możesz pokazać poziom, na którym Tobie zależy, wykazać, że jesteś autorytetem w swojej dziedzinie, dbasz o interesy Twoje i firmy. Bo dbałość o siebie jest przejawem szacunku do siebie samego. A jak inaczej wzbudzić szacunek innych jeśli nie pokażesz, że przede wszystkim szanujesz sama siebie.
Okazje rodzinne i towarzyskie takie jak np. wesele, na które zostałaś zaproszona, też jest momentem, w którym chcesz jako plus size wyglądać kobieco i szczególnie odświętnie. Żeby wzbudzić podziw dawno niewidzianej rodziny i stosowne uczcić święto Państwa Młodych. A jeśli jesteś Mamą weselną to te chwile są dla Ciebie szczególnie stresujące. Warto wtedy skorzystać z konsultacji i dobrze przemyśleć ubiór. Mając pewność, że dobrze wyglądasz czujesz się komfortowo. Zdejmę z Ciebie ten obowiązek i pomogę Ci w doborze odpowiedniej sukienki, obuwia i dodatków.
Wiem, że celem moich klientek jest przede wszystkim wyglądać szczupło. Większość naszej uwagi skupia się głównie na tym, ale nie tylko.

Czego oczekujesz po stylizacji jeśli jesteście plus size?

Chcesz:
⦁ Wyglądać szczupło i młodo.
⦁ Zgodnie ze swoim usposobieniem.
⦁ W zgodzie z zasadami ubioru obowiązującym przy danej okazji.
Wiem, że w ostatnich czasach pojawiło się mnóstwo blogerek „modowych” plus size, które chętnie prezentują różne stylizacje, dając przykład odwadze w ubiorze. Często czerpiesz od nich inspiracje, a część Dziewczyn wręcz odwzorowuje sposób ubrania. I bardzo dobrze, ale oprócz tego warto wiedzieć co jest faktycznie wartościowe.
A więc wracając do naszych priorytetów: po pierwsze nie szkodzić, czyli nie dodawać sobie kilogramów. Łatwo to uczynić stosując „powiększające” tkaniny. A są to tkaniny błyszczące, z nieodpowiedniej wielkości wzorem, z okrywą włosową, w poprzeczne paski…
Poniżej przykład sukienki koktajlowej z gładkiej, matowej tkaniny wysokiej jakości, której dekolt, wydłużony tył i skośne zaszewki wyszczuplają, a rękawy z elastycznej koronki są eleganckim, ozdobnym dodatkiem, zakrywającym ramiona. W tej sukience naszym klientkom ubywa przynajmniej jeden rozmiar.

Rozmiary 44-54

⦁ Uwaga na cięcia – wszystkie poprzeczne zastosowane w nieodpowiednich miejscach będą dodawały kilogramów lub zaburzały proporcje sylwetki. Zawsze bezpieczniejsze są cięcia podłużne lub skośne. One naprawdę świetnie wyszczuplają.
Przykładem jest ta sukienka z podłużnym dekoltem, lamówką i stębnowaniem, subtelnym i eleganckim.

Rozmiary 42-54

⦁ Nieodpowiedni rozmiar – czyli dość częsty grzech. Za duże nie maskuje tylko powiększa, a za małe zbyt eksponuje fałdki, odznacza kształty.
⦁ Ubranie niedopasowane do typu figury, czyli podkreślające to czego nie chcesz pokazywać, a jednocześnie maskujące Twoje wspaniałe atuty.
Poczytaj nieco o typach sylwetek

⦁ Moda – to czasem zguba, nie wszystko co modne jest dobre dla wszystkich. Polecam klasykę, bo zawsze jest na czasie a inwestując w jakość będziesz wyglądać dobrze przez długie lata.
⦁ Zwracaj też uwagę na szczegóły, drobne elementy jak np. ozdobne modne ostatnio falbanki. Nie zawsze są odpowiednie dla kobiet puszystych, muszą być zastosowane z ostrożnością.
W poniższym przykładzie falbanki skośne ładnie dodają lekkości i fantazji sukience, jednocześnie wysmuklają.

Rozmiary 42-50

⦁ Pamiętaj też o spójności stylizacji z makijażem i fryzurą, biżuterią, dodatkami. Na efekt końcowy składa się wiele szczegółów.
⦁ Najczęściej chcesz wyglądać w zgodzie z upodobaniami. Czasem warto pójść na mały kompromis i wypróbować coś nowego, ale za to odpowiedniego do okazji. Ale jeśli nie masz jeszcze odwagi na zmiany stylu to zachowaj ostrożność, ważne żeby czuć się komfortowo zwłaszcza w stresujących sytuacjach takich jak ważne spotkanie służbowe, impreza rodzinna z dawno nie widzianymi osobami itp.

Dlaczego warto korzystać z usług stylistki

Całość rozważań można podsumować w ten sposób: warto zainwestować w siebie, skorzystać z usługi stylistki. Potraktuj to jak kolejny kurs zawodowy lub warsztat rozwojowy, który przyniesie wymierne efekty:

⦁ uświadomi Ci, jaką masz sylwetkę i typ kolorystyczny, a także kształt twarzy,
⦁ przerzedzi rzeczy w szafie, robiąc miejsce na nowe, dając przejrzystość i łatwość odszukiwania pożądanych zestawień,
⦁ usprawni Twoje przygotowania ubraniowe do pracy, a więc zaoszczędzi czas,
⦁ nauczy Cię, a więc ułatwi w przyszłości zakupy, jak łączyć tkaniny i kolory – będziesz samowystarczalną stylistką dla siebie,
⦁ wobec powyższego będziesz oszczędzać pieniądze, unikając nietrafionych zakupów.

3 komentarze do “Stylizacja sylwetki plus size — kompletny poradnik

  • 5 listopada, 2022 o 12:03 pm
    Permalink

    W związku z tym, że jest to bardzo dobry pomysł, nie ma co ukrywać, że jest to bardzo dobry pomysł.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *