5 sprawdzonych sposobów, dzięki którym będziesz wyglądać na bardziej pewnego siebie

Dzisiaj nauczę Cię, co możesz zrobić, aby wydawać się bardziej pewny siebie. Dlaczego warto to zrobić? Ponieważ pewność siebie jest jedną z najważniejszych umiejętności w życiu, które możesz nabyć (poza nauką korzystania z Mocy, oczywiście).

Wiem, jak ważna może być nawet odrobina pewności siebie w codziennych sytuacjach, czy to przy negocjacjach z szefem o podwyżkę, kupnie samochodu, prezentacji, czy spotkaniu z rodzicami narzeczonego.

Jesteśmy naturalnie przyciągani przez osoby, które mają (lub wydają się mieć) dużo pewności siebie i to one wpływają na nasze opinie.

Kujony zazwyczaj dostają krótszy koniec kija w dziale „naturalna pewność siebie”, ale to nie znaczy, że nie możemy jej nabyć jak nowej umiejętności, w stylu Matrixa!

Dlatego dzisiaj omówimy pięć kroków, które możesz podjąć, aby natychmiast zacząć widzieć różnicę w pewności siebie.

Oto co omówimy:

1. Znaczenie dobrej postawy ciała

2. Zwolnienie tempa

3. Kiedy (i jak) się uśmiechać

4. Wygrywanie konkursu na gwiazdę

5. Wychodzenie z głowy

Chcesz wiedzieć coś ciekawego? Wielu naszych klientów coachingowych zgłasza „zwiększoną pewność siebie” jako konsekwencję naszego programu. To dlatego, że kiedy już zmienisz swoją strategię odżywiania, stracisz trochę wagi i nauczysz się podnosić sztangę, zaczynasz rozumieć, do czego naprawdę jesteś zdolny. To jest ogromny wzrost pewności siebie!

1. Przestań się garbić

Jeśli można rozwijać dobrą postawę (cecha, która może ominąć nas nerdów), pojawi się około 145% bardziej pewny siebie w ciągu kilku sekund.

Zdecydowanie wymyślił ten stat, przy okazji.

Kiedyś miałem okropną postawę przez większość mojego życia (co powodowało mnóstwo bólu dolnej części pleców). Dopiero gdy podjęłam świadomy wysiłek, by skupić się na staniu prosto i wzmocnieniu dolnej części pleców, ból ustąpił.

Aby nie stracić celu, na drzwiach mojej sypialni powiesiłam kartkę z napisem „POSTURA!”, żeby nie zapomnieć o tym każdego ranka.

Stań tak WYSOKO, jak tylko możesz, tak jakbyś był marionetką i ktoś właśnie pociągnął za sznurek, który jest przymocowany do górnej części twojej głowy.

Ściągnij łopatki w dół i do tyłu tak daleko, jak to możliwe – To będzie czuć się naprawdę dziwnie, jeśli spędzasz dużo czasu skulony nad biurkiem.

Podnieś podbródek i patrz prosto przed siebie – przestań patrzeć w dół podczas chodzenia, tam jest cały świat, który możesz zobaczyć.

2. Zwolnij

Jestem przerażony publicznymi wystąpieniami. Poważnie, nienawidzę być przed nawet małym tłumem. Jednak nigdy byś tego nie wiedział, biorąc pod uwagę wszystkie przemówienia, które przedstawiłem przez lata.

Wiesz, jak to robiłem?

Biorąc głęboki oddech, zwalniając i ćwicząc. Nadal się denerwuję, ale nauczyłem się tak dobrze to opanowywać, że nikt tego nie zauważa.

Jakie znaczenie ma zwolnienie tempa? Kiedy się denerwujesz, Twój głos ma tendencję do podnoszenia się o kilka nut i będziesz mówił szybciej niż zdajesz sobie sprawę.

Jest to lekcja, której nauczyłem się w wayyy back w college’u podczas prezentowania mojej starszej propozycji biznesowej.

3. Uśmiechnij się

Ludzie nie uśmiechają się wystarczająco dużo w tych dniach, więc przynosimy to z powrotem. 

Kiedy mamy do czynienia z każdej sytuacji lub scenariusza, w którym jesteśmy niewygodne, to łatwo dostać się do naszych głowach. Możemy być marszcząc się, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Rozwiązanie: uśmiechnij się.

Nie fałszywy uśmiech, nie creepy uśmiech, ale prawdziwy uśmiech.

4. Wygraj konkurs gapienia się

Wielu z nas teraz pracuje w domu, wiszące w naszej bielizny i tylko interakcji z naszych psów (a może to tylko ja).

Ale nadal natkniemy się na ludzi takich jak:

  • Osoba za ladą w sklepie.
  • Kelnerka podczas lunchu.
  • Losowi nieznajomi, których mijasz na ulicy.

Kiedy ostatni raz spojrzałeś komuś w oczy, dopóki on nie odwrócił wzroku? Jeśli jesteś taki jak ja, prawdopodobnie zawsze byłeś pierwszym, który „wzdrygnął się pierwszy”.

5. Wyjdź ze swojej głowy

Jeśli czujesz się nie na miejscu w danej sytuacji, pamiętaj o tym: wszyscy wokół ciebie prawdopodobnie też. Wszyscy mamy swoje własne niepewności; tylko niektórzy z nas mogą istnieć poza naszymi mózgami i projektować pewność siebie.

Jako kujon i chroniczny over-thinker, wiem, że jest to trudne do zrobienia: przestań myśleć tak dang dużo i po prostu iść na to.

OTO KILKA WSKAZÓWEK, JAK WYJŚĆ Z GŁOWY W OTOCZENIU SPOŁECZNYM:

Kiedy zauważysz kogoś, kim jesteś zainteresowany, nie daj sobie więcej niż trzy sekundy, zanim do niego podejdziesz. Wszystko powyżej tego czasu spowoduje, że będziesz nadmiernie analizować sytuację w swojej głowie i prawdopodobnie skończy się to tym, że nic nie zrobisz. Szybko nauczysz się, że „jeśli nie zapytasz, odpowiedź zawsze brzmi nie”, więc nie masz nic do stracenia.

Przedstaw się natychmiast nieznajomym na imprezie — natychmiast pozbądź się niezręczności, a wyjdziesz na chłodnego i zebranego.

Gdy masz już przygotowane swoje wystąpienie lub prezentację, nie dawaj sobie godzin na zdenerwowanie — skoncentruj się na czymś innym, co zajmie twój umysł, dopóki nie nadejdzie czas prezentacji. Nie zastanawiaj się nadmiernie, po prostu postępuj zgodnie z planem i mów powoli.

Zbuduj pewność siebie już dziś

Gdy zastosujesz się do tych pięciu kroków, zaczniesz sprawiać wrażenie bardziej pewnego siebie. To może sprawić, że niektóre z Twoich spotkań będą bardziej udane… co zaszczepi w Tobie większą pewność siebie. Wtedy to sprawi, że jeszcze WIĘCEJ Twoich spotkań będzie udanych. I tak dalej.

Pomyśl o swojej pewności siebie jak o gigantycznej kuli śnieżnej z dużą ilością bezwładności — ciężko jest ją rozruszać, ale kiedy już się rozkręci, jej pęd weźmie górę.

Twoja praca domowa — idąc ulicą z wysoko uniesioną głową, cofniętymi ramionami i wielkim uśmiechem na twarzy, nawiąż bezpośredni kontakt wzrokowy z co najmniej pięcioma obcymi ludźmi, którzy przechodzą obok i daj im proste „cześć”. Pamiętaj, że to oni muszą być tymi, którzy najpierw odwrócą wzrok, a nie ty.

Pierwsze kilka razy będzie czuć się naprawdę niezręcznie, ale kogo to obchodzi – prawdopodobnie nigdy nie zobaczysz ich ponownie. W miarę zdobywania kolejnych „misji” możesz przejść do innych, trudniejszych celów, takich jak nawiązanie rozmowy z nieznajomym, wygłoszenie przemówienia, obrabowanie banku itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *