5 rzeczy, które powinieneś kupić urządzając jadalnię

Jadalnia może nie być tak kluczowa jak, powiedzmy, salon lub sypialnia. I tak większość małych mieszkań nie ma nawet całego pokoju przeznaczonego na wykwintną jadalnię. Jednak niezależnie od tego, czy masz formalną jadalnię, mały kącik śniadaniowy, czy kilka krzeseł opartych o blat, potrzebujesz miejsca, w którym będziesz mógł zjeść ten pyszny posiłek. Jeśli zamierzasz mieć dedykowaną przestrzeń jadalną, możesz upewnić się, że jest ona dobrze zaopatrzona i dobrze wyposażona.

Co powinno znaleźć się w dobrze wyposażonej jadalni? – 5 rzeczy

Aby pomóc, zapytaliśmy naszych ulubionych projektantów wnętrz o przedmioty, które każdy powinien kupić do swojej jadalni. Okazuje się, że od wymarzonej jadalni dzieli Cię tylko pięć zakupów. 

1. Stół do jadalni

Dekorowanie jadalni od podstaw? Zacznij od stołu do jadalni, oczywiście. W końcu Twoja jadalnia służy do spożywania posiłków, więc potrzebujesz solidnej powierzchni, aby cieszyć się tymi posiłkami. Podczas gdy stoły do jadalni są dostępne w wielu rozmiarach, stylach i materiałach, ważne jest, aby znaleźć opcję, która działa z codzienną rutyną, a nie tylko Twoimi fantazjami.

Tylko dlatego, że chcesz mieć opcję siedzenia 10, nie oznacza, że potrzebujesz 10-miejscowego stołu na co dzień – wyjaśnia ekspert od projektowania wnętrz. Możesz, zamiast tego użyć rozkładanych stołów, aby trafić w swoje cele rozrywkowe bez poświęcania przestrzeni na co dzień.

Rozważ kwadratowy stół do jadalni, jeśli proporcje są odpowiednie dla twojego pomieszczenia. Są one niezwykle funkcjonalne, a niektóre z nich mogą w genialny sposób poprawić wygląd Twojej jadalani.

2. Zestaw krzeseł do jadalni

O ile nie wolisz jeść wszystkich posiłków na stojąco, to praktycznie niemożliwe jest cieszenie się swoim stołem w jadalni bez wygodnego zestawu krzeseł.

No, ale jaki typ krzeseł do jadalni powinieneś kupić? Cóż, to zależy od twojej estetyki.

Jadalnia na krzesłach

Pamiętaj jednak, że bez względu na to, jaki styl wybierzesz, ważne jest, aby wybrać kilka krzeseł, które są rzeczywiście wygodne.

3. Dywanik

Wiemy, co myślisz: Dywan wydaje się głupim i zbędnym elementem — zwłaszcza jeśli masz skłonność do rozlewania kieliszka wina lub ogromnego talerza makaronu oblanego sosem bolognese. Ale jak przekonują eskperci, jest to integralna część jadalni.

Jeśli chodzi o wybór idealnego dywanu do Twojej przestrzeni, dobrym pomysłem jest zakup z myślą o trwałości. Skup się na tym, żeby dywan był łatwy do czyszczenia, wykonany w estetyczny sposób, a także odpowiednio certyfikowany. Tylko wysokiej jakości produkty przeżyją na eksploatowanej podłodze przez lata.

4. Rozsądna przestrzeń do przechowywania

Niezależnie od tego, czy chcesz bezpiecznie przechowywać babciną porcelanę, czy posiadasz nadmiar butelek wina, dobrym pomysłem jest dodanie dodatkowego przechowywania do swojej przestrzeni.

Obawiasz się, że Twoja przestrzeń w jadalni jest zbyt mała na dodatkowe przechowywanie? Nie martw się, istnieje wiele rozwiązań do przechowywania, które można obejść. Możesz np, wybrać:

 • stół konsolowy,
 • bufet,
 • narożny regał,
 • niewielki barek.

5. Oprawa świetlna

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz spędzać dużo czasu w swojej jadalni po zachodzie słońca. Ważne więc jest, aby znaleźć oprawę oświetleniową, która będzie współgrała z Twoją przestrzenią.

Wybór odpowiedniego oświetlenia nie jest jednak łatwy. Oświetlenie otoczenia i artystyczne kinkiety mogę niezwykle poprawić wizualny wystrój jadalni, jednak niektóre z nich nie zapewniają wystarczającej ilości światła. Z kolei inne mogą dawać światła zbyt dużo. Podczas wyboru powinieneś więc zwrócić uwagę na to, by kupiona lampa wpasowała się w stworzoną przestrzeń i emitowała wystarczające ilości promieni świetlnych.

3 komentarze do “5 rzeczy, które powinieneś kupić urządzając jadalnię

 • 3 listopada, 2022 o 5:19 pm
  Permalink

  Wow, ten post jest szybki, moja siostra analizuje te rzeczy, dlatego zamierzam ją przekazać.

  Odpowiedz
 • 5 listopada, 2022 o 1:08 pm
  Permalink

  W związku z tym, że jest to bardzo dobry pomysł, nie ma co ukrywać, że jest to bardzo dobry pomysł.

  Odpowiedz
 • 7 listopada, 2022 o 7:32 pm
  Permalink

  Gratulacje!!! Ciesz się tak wiele danych, które są rzeczywiście fascynujące i instruktażowe!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *