12 wskazówek, które pomogą Ci skutecznie schudnąć

Utrata wagi nie jest odpowiedzią na każdy problem zdrowotny, ale jeśli lekarz zaleci, istnieją wskazówki, które pomogą Ci bezpiecznie schudnąć. Stała utrata wagi od 1 do 2 funtów tygodniowo jest zalecana dla najbardziej skutecznego długoterminowego zarządzania wagą.

Wiele planów żywieniowych, które mają pomóc w utracie wagi, pozostawia uczucie głodu lub niezadowolenia, albo wycina główne grupy żywności i nie jest zrównoważona. Są to główne powody, dla których możesz mieć trudności z trzymaniem się zdrowego planu żywieniowego.

Każdy ma unikalne potrzeby i różne style odżywiania i wskazówki mogą działać lepiej dla Ciebie niż ktoś inny.

Może się okazać, że jesteś w stanie schudnąć stosując dietę o niskiej zawartości węglowodanów lub dietę, która skupia się na całych pokarmach, ale istnieją pewne ogólne zasady, które mają zastosowanie, gdy próbujesz schudnąć.

Oto kilka popartych nauką wskazówek, które pomogą Ci schudnąć, które obejmują zdrowe odżywianie, ostrożne wybieranie węglowodanów i które mają na celu:

 • zmniejszenie apetytu i poziomu głodu przy jednoczesnym zachowaniu zadowolenia
 • zapewnić stałą utratę wagi w czasie
 • pomóc w poprawie zdrowia metabolicznego w tym samym czasie
 • Jeśli chcesz szybko schudnąć, niektóre z tych wskazówek mogą pomóc, ale szybka utrata wagi rzadko jest trwała. Skupiając się na długoterminowym zdrowiu i nawyków, które można trzymać się w czasie pomoże poprawić swoje zdrowie i są bardziej prawdopodobne, aby wynik w trwałej utraty wagi.

12 porad, dzięki którym schudniesz na dobre

Waga i zdrowe jedzenie

Jeśli chcesz schudnąć, sprawdź poniższe wskazówki

1. Nie pomijaj śniadania. Pomijanie śniadania nie pomoże Ci schudnąć. Możesz przegapić niezbędne składniki odżywcze i możesz skończyć, przekąszając więcej w ciągu dnia, ponieważ czujesz się głodny.

2. Jedz regularne posiłki. Jedzenie o regularnych porach w ciągu dnia pomaga spalać kalorie w szybszym tempie. Zmniejsza również pokusę podjadania pokarmów o wysokiej zawartości tłuszczu i cukru.

3. Jedz dużo owoców i warzyw. Owoce i warzywa są niskokaloryczne i bogate w tłuszcz oraz błonnik – 3 niezbędne składniki dla skutecznej utraty wagi. Zawierają również mnóstwo witamin i minerałów.

4. Bądź bardziej aktywny. Bycie aktywnym jest kluczem do utraty wagi i utrzymania jej. Ćwiczenia fizyczne nie tylko zapewniają wiele korzyści zdrowotnych, ale także pomagają spalić nadmiar kalorii, których nie możesz stracić, stosując samą dietę.

5. Pij dużo wody. Ludzie czasami mylą pragnienie z głodem. Możesz skończyć, spożywając dodatkowe kalorie, gdy szklanka wody jest naprawdę tym, czego potrzebujesz.

6. Jedz żywność o wysokiej zawartości błonnika. Żywność zawierająca dużo błonnika może pomóc utrzymać uczucie pełności, co jest idealne dla utraty wagi. Błonnik znajduje się tylko w żywności pochodzenia roślinnego, takiej jak owoce i warzywa, owies, chleb pełnoziarnisty, brązowy ryż i makaron oraz fasola, groch i soczewica.

7. Czytaj etykiety żywności. Wiedza o tym, jak czytać etykiety żywności, może pomóc Ci wybrać zdrowsze opcje. Użyj informacji o kaloriach, aby dowiedzieć się, jak dana żywność pasuje do Twojego dziennego limitu kalorii w planie odchudzania.

8. Używaj mniejszego talerza. Używanie mniejszych talerzy może pomóc Ci jeść mniejsze porcje. Używając mniejszych talerzy i misek, możesz być w stanie stopniowo przyzwyczaić się do jedzenia mniejszych porcji bez uczucia głodu. Żołądek potrzebuje około 20 minut, aby poinformować mózg o tym, że jest pełny, więc jedz powoli i przestań jeść, zanim poczujesz się najedzony.

9. Nie zakazuj jedzenia. Nie zakazuj żadnych pokarmów ze swojego planu odchudzania, zwłaszcza tych, które lubisz. Zakazanie żywności sprawi tylko, że będziesz łaknąć ich więcej. Nie ma powodu, dla którego nie możesz cieszyć się okazjonalnym smakołykiem, tak długo jak pozostajesz w ramach dziennego limitu kalorii.

10. Nie rób zapasów śmieciowego jedzenia. Aby uniknąć pokusy, nie przechowuj w domu śmieciowego jedzenia – takiego jak czekolada, ciastka, chipsy i słodkie napoje gazowane. Zamiast tego postaw na zdrowe przekąski, takie jak owoce, niesolone ciastka ryżowe, ciastka owsiane, niesolony lub niesłodzony popcorn oraz sok owocowy.

11. Ogranicz alkohol. Standardowa lampka wina może zawierać tyle samo kalorii, co kawałek czekolady. Z czasem picie zbyt dużej ilości może łatwo przyczynić się do wzrostu wagi.

12. Zaplanuj swoje posiłki. Spróbuj zaplanować swoje śniadanie, lunch, kolację i przekąski na cały tydzień, upewniając się, że trzymasz się swojego limitu kalorii. Pomocne może okazać się sporządzenie tygodniowej listy zakupów.

3 komentarze do “12 wskazówek, które pomogą Ci skutecznie schudnąć

 • 7 listopada, 2022 o 4:19 am
  Permalink

  Jestem całkiem pewien, że nauczę się wielu nowych rzeczy właśnie tutaj! Życzę powodzenia w dalszej części!

  Odpowiedz
 • 8 listopada, 2022 o 7:20 am
  Permalink

  Cześć, myślę, że widziałem, że odwiedziłeś mój blog, więc przyszedłem, aby „odwdzięczyć się”. Staram się znaleźć rzeczy, aby poprawić moją stronę internetową! Przypuszczam, że jego ok, aby użyć niektórych z twoich pomysłów!!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *