10 wskazówek dotyczących produktywności

Produktywność. To znaczy pracować więcej, prawda? Nie! Chodzi o to, aby pracować mądrzej. Wiemy, że praca w małej firmie lub dla siebie wymaga prawdopodobnie więcej dyscypliny, aby pozostać skupionym i owocnym. Oto więc 10 wskazówek, które pozwolą ci utrzymać się na szczycie — bez wypalenia!

10 przydatnych wskazówek dotyczących produktywności w pracy

Sprawdź naszą listę porad, dzięki którym Twoja praca stanie się bardziej efektywna!

Produktywna kobieta w pracy

1. Zrób listę priorytetów

Ułożenie zadań w kolejności ich ważności na dany tydzień (lub dzień czy miesiąc, w zależności od rodzaju działalności) pomoże Ci uporać się z najważniejszymi — lub najmniej lubianymi — zadaniami w pierwszej kolejności.

2. Ustal jasne cele

Co chcesz osiągnąć dzisiaj, w tym tygodniu, w tym kwartale? Unikaj rozmytych celów; są one wrogiem ambicji. Może powinieneś zrewidować swój ogólny plan biznesowy, aby upewnić się, że jesteś na dobrej drodze i nie zapomnij sprawdzić, czy nadal jesteś zakochany w swoim biznesie.

3. Zminimalizuj czynniki rozpraszające uwagę

Wyłącz powiadomienia, jeśli media społecznościowe są Twoją piętą achillesową, jeśli chodzi o wykonywanie pracy. Dostępne są aplikacje, które ograniczają korzystanie z tej całej internetowej kocimiętki, a także mogą śledzić, na których stronach i aplikacjach spędzasz za dużo czasu. Innym sposobem jest noszenie słuchawek — nie musisz niczego słuchać, ale inni ludzie mają mniejsze szanse na przerwanie twojego przepływu.

4. Zrób sobie przerwę

Nie widziałeś światła dziennego przez wiele godzin? Przejdź się, dostać trochę świeżego powietrza, po prostu dać organizmowi przerwę ekranu i biurka. Praca nadal będzie tam, kiedy wrócisz — ale w ten sposób wrócisz odświeżony i pełen energii. Ponadto najlepsze pomysły i rozwiązania przychodzą, gdy nie są potrzebne. Daj swojemu mózgowi time-out.

5. Pozostań odżywiony

Pamiętaj, aby dobrze się odżywiać i pozostać nawodnionym. Nie mamy tu na myśli furgonetki z kebabem i szybkiej połowy w porze lunchu. Nabierz energii dzięki pożywnym posiłkom i przekąskom, a butelka z wodą będzie uzupełniana, aby zwiększyć czujność i uniknąć popołudniowej depresji. Zachowaj smakołyki na weekend.

6. Schowaj swój telefon…

..lub przynajmniej wyłącz go, gdy wiesz, że może on przeszkadzać ci w dokończeniu kluczowej pracy. Nie musisz odbierać każdego połączenia — niektóre mogą sobie pozwolić na przejście na pocztę głosową.

7. Zleć na zewnątrz drobne sprawy

Twój biznes to twoje dziecko, rozumiemy to. Ale co powiesz na delegowanie mniejszych zadań, abyś miał czas i energię do poświęcenia większym rzeczom? Na przykład zatrudnienie wirtualnego asystenta, outsourcing spraw administracyjnych, sprawunki lub wprowadzanie danych. Czy automatyzacja może pracować dla Ciebie, takie jak planowanie postów w mediach społecznościowych lub aplikacji do zestawiania wydatków?

8. Czy siedzisz wygodnie?

Praca w domu lub w kawiarni może być wygodna, ale czy nie wpływa korzystnie na Twoją postawę? Czy używasz kolan jako powierzchni roboczej lub czy cierpisz na niewygodę i stratę czasu — pakując wszystkie swoje rzeczy za każdym razem, gdy musisz skorzystać z kawiarnianej toalety? Wspierające siedzenie, dobre oświetlenie i odpowiednia przestrzeń na biurku oferują korzyści dla zdrowia, które ostatecznie przyczyniają się do bardziej produktywnego dnia pracy.

9. Zacznij żyć (towarzysko).

Znajdź czas na rozrywkę poza pracą — dodaj ją do listy swoich priorytetów. Podejmij nowe hobby, ambitne zajęcia fizyczne lub pochłoń kilka powieści. Zregeneruj się i odśwież.

10. Korzystaj z narzędzi ułatwiających pracę

Wykorzystuj technologię i narzędzia, które przyspieszają pracę. Nie zapomnij jednak, że mają one pomagać, a nie w 100% oddelegowywać od Ciebie wykonywanie obowiązków.

One thought on “10 wskazówek dotyczących produktywności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *