Z wizytą w Muzeum Porsche

Kategorie NEWS

Stuttgart, Zuffenhausen, plac Porsche, numer 1. To adres, który powinien znaleźć się w notatniku każdego fana motoryzacji. Zapraszamy na krótką wycieczkę po Muzeum Porsche.

W miejscu, w którym niegdyś istniało maleńkie przyfabryczne muzeum, dziś zobaczymy wszystkie modele Porsche zgromadzone pod jednym dachem. Zapomnijmy jednak o miękkich kapciach i srogo patrzących z kąta sali paniach. Muzeum Porsche jest tak nowoczesne jak nowoczesny był w swoich projektach jego patron.

Rzut oka z zewnątrz

Niezwykłe wrażenie robi już sama bryła muzeum. Jego architekt został wybrany spośród 170 innych kandydatów. W ciągu czterech lat prac budowlanych powstał fantastyczny budynek, o imponującej powierzchni 5600 metrów kwadratowych. Jeśli spojrzymy na niego od strony północnej, przez chwilę możemy odnieść wrażenie, że unosi się on w powietrzu. Pewnym zaskoczeniem może być minimalistyczny styl wnętrza, w którym znajdziemy jedynie czarne i białe kolory, jednak wszystko jest tu konsekwentnie przemyślane – pierwsze skrzypce grane są przez kilkadziesiąt samochodów różnych generacji, kształtów i kolorów.

Profesjonalnie w każdym detalu

Ekspozycja muzeum często się zmienia, dzięki czemu przy każdej wizycie możemy zobaczyć w nim coś nowego. Za tymi zmianami stoi pewien niezwykły sekret – niemal wszystkie przedstawiane tu modele Porsche są sprawne i podróżują po świecie, będąc honorowymi gośćmi wielu wystaw i wydarzeń. Nad ich stanem technicznym czuwa zespół specjalistów. Jeśli dopisze nam szczęście, będziemy mogli przyjrzeć się procesowi renowacji z bliska.

Dla dużych i małych

W Muzeum Porsche czekają na nas nie tylko prawdziwe ikony motoryzacji, takie jak modele 356, 550, 911 czy 917. Wyprawa do Stuttgartu to podróż przez czas, od pierwszych projektów Ferdynanda Porsche z początków XX wieku do czasów współczesnych. Dzięki wykorzystanym tu najnowszym technologiom, możemy poczuć się przez chwilę jak na ogromnym placu zabaw. Co do najmłodszych, to i dla nich muzeum przygotowało specjalną ofertę, w przystępny sposób przybliżającą historię jednej z najbardziej znanych marek motoryzacyjnych świata.

Informacje praktyczne

Muzeum otwarte jest od wtorku do niedzieli w godzinach 9:00-18:00. Bilety w cenach 8€ normalny, 4€ ulgowy, tańsze o połowę w ostatniej godzinie otwarcia. Dla dzieci do lat 14 wstęp bezpłatny. Dzięki współpracy z mieszczącym się nieopodal Mercedes-Benz Museum możemy obecnie otrzymać 25% zniżki na wizytę w jednym z muzeów, okazując bilet wstępu do drugiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *