Przegląd zimowych kierunków na podróż

Kategorie NEWS
Zimowe trasy na podróż

W naszym cyklu “Malownicze trasy wakacyjne” nastała przerwa zimowa. Nie uważamy jednak, by krótkie dni i niska temperatura były wystarczającym powodem do rezygnacji z mniejszych i większych wypraw. Jeśli wiesz już jak przygotować się do zimy, to tylko kilka kroków dzieli Cię od pełnego cieszenia się jej urokami. Gdzie wybrać się zimą? Podążając tropem naszych marek, przygotowaliśmy krótki przegląd idealnych kierunków dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Czechy

Czechy - Skoda

Gdyby zapytać przeciętnego Polaka, z czym kojarzą mu się Czechy, z pewnością wymieniłby trzy rzeczy: Krecika, Skodę oraz góry. Nic więc dziwnego, że czeski producent samochodów zachęca nas do odwiedzenia jednego ze 160 mieszczących się w kraju obszarów narciarskich. Jeśli jesteś fanem białego szaleństwa i wybierasz się w tym roku za naszą południową granicę, zachęcamy Cię do odwiedzenia przy okazji muzeum Skody w Mladá Boleslav, o którym pisaliśmy w tym tekście.

Warto wiedzieć

Choć Czechy kojarzą się nam również z bursztynowym napojem, to przepisy nie dopuszczają możliwości prowadzenia samochodu po spożyciu nawet minimalnej ilości alkoholu (limit 0,0 promila). Jeśli zamierzamy wsiąść rano za kierownicę, lepiej już wieczorem zamienić piwo na herbatę.

Skoda 4x4

Włochy

Lamborghini Livigno Włochy

Do swojego rodzinnego kraju zaprasza w tym roku również Lamborghini. Livigno to miejscowość znana Polakom bardzo dobrze ze względu na prężnie działający ośrodek narciarski. Fani motoryzacji powinni jednak zwrócić uwagę przede wszystkim na tydzień między 17 a 25 lutego 2018 roku. W tych dniach włoski producent samochodów po raz kolejny organizuje zimową akademię jazdy dla właścicieli samochodów sygnowanych logo byka. Pod okiem doświadczonych instruktorów będą oni mogli szkolić swoje umiejętności za kierownicą takich modeli, jak Lamborghini Aventador, Huracán i Huracán Performante. Wszystko to w warunkach i standardach godnych włoskiego supersamochodu.

Warto wiedzieć

Podobnie jak na wielu alpejskich obszarach, również we Włoszech zdarzają się drogi, na których istnieje obowiązek posiadania łańcuchów. Dotyczy on wszystkich samochodów, również tych z napędem na cztery koła.

Po więcej informacji na temat LAMBORGHINI WINTER ACCADEMIA, zapraszamy tutaj.

Lamborghini zima

Finlandia

Bentley Continental GT3 - zima

Lasy pokryte śniegiem, fauna, wśród której renifery są równie popularne jak psy w zaprzęgach i tradycje pomagające rozgrzać się po mroźnym i pełnym atrakcji dniu… W Finlandii, na granicy koła arktycznego, czekają na nas wrażenia z gatunku tych niezapomnianych. Gdy temperatura na stałe spada o wiele stopni poniżej zera, jeziora pokrywają się tak grubą warstwą lodu, że utrzymanie samochodów nie stanowi dla nich problemu. To tu swój dom znalazł tor Bentley Power on Ice, na którym już kilkuset kierowców doświadczyło niezwykłej przyjemności jazdy supersamochodem w najbardziej ekstremalnych warunkach. Doświadczenia imprezy Power on Ice pokazują jednak, że nawet ci, którzy za kierownicą samochodu nigdy nie siedzieli, w zimowej Finlandii i jej atrakcjach zakochują się od pierwszego wejrzenia.

Warto wiedzieć

W Finlandii obowiązują różne dopuszczalne prędkości w sezonie letnim i zimowym. Poza terenem zabudowanym nie należy przekraczać 100 km/h latem i 80 km/h zimą, a na autostradach – 120 km/h latem i 100 km/h zimą.

Więcej informacji na temat wydarzeń z cyklu Extraordinary World można znaleźć tutaj.

Bentley Finlandia zia

Norwegia

North Cape Audi

Najbardziej wysunięty na północ punkt Europy, do którego pierwszy turysta dotarł w 1664 roku. Przez lata niedostępny, dziś połączony jest z lądem przechodzącą podmorskim tunelem międzynarodową trasą E69. Najchętniej odwiedzany przez turystów latem, zimą Przylądek Północny staje się rajem dla fanów motoryzacji i mocnych wrażeń. Nic dziwnego, że aż dwie z naszych marek przeprowadziły przez niego trasy swoich zimowych wypraw. Audi North Cape tour i arktyczna część organizowanego przez Porsche Travel Experience 2018 to doskonała okazja, aby odkrywać przykryte śniegiem bezkresne przestrzenie, spróbować nietypowych rozrywek w rodzaju wędkarstwa podlodowego i zaczaić się na zapierającą dech w piersiach zorzę polarną.

Warto wiedzieć

Norweskie przepisy drogowe należą do jednych z najsurowszych w Europie, a kary za ich przekroczenie mogą się dotkliwie odbić na naszych kieszeniach. W okresie zimowym policja i służby celne mają prawo zabronić kontynuowania jazdy samochodem nie posiadającym prawidłowych zimowych opon lub łańcuchów.

Porsche 944, Porsche 718 North Cape

Austria

Miłośnicy turystyki górskiej i rodzinnych aktywności powinni w tym roku pomyśleć nad wyprawą w kierunku Austrii. Faistenau to niewielkie miasteczko położone pomiędzy przepięknymi wzniesieniami Osterhorngruppe a malowniczym jeziorem Hintersee. Jest doskonałą bazą wypadową do Salzburga i położonych w okolicy pieszych szlaków. Swoją bazą szkoleniową, z bogatą ofertą jednodniowych kursów o różnych poziomach, kusi tu też Volkswagen (więcej na ten temat tutaj).

Warto wiedzieć

Austriackie winiety zaczynają być ważne dopiero po przyklejeniu ich we właściwym miejscu (w lewym górnym rogu przedniej szyby samochodu lub pod lusterkiem wstecznym). Nieprzyklejona winieta traktowana jest tak samo jak nieskasowany bilet w środkach komunikacji publicznej i nakłada na nas obowiązek wykupienia jednodniowej winiety zastępczej w wysokości 120 EUR.

Volkswagen Austria

Choć przez chwilę w powietrzu czuć było wiosnę, wygląda na to, że zima znów zagościła za oknami. Krótki wyjazd to świetny sposób na wykorzystanie jej uroków i naładowanie baterii po jesiennej szarudze. Wybieracie się gdzieś w najbliższym czasie? Bez względu na kierunek życzymy Wam przyjemnych podróży, miłych wrażeń i bezpiecznych powrotów!

 

Przegląd zimowych kierunków na podróż

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *