Otwarcie Porsche Warszawa Okęcie – nasz pierwszy salon wielomarkowy!

Kategorie NEWS

30 października otworzyliśmy salon Porsche Warszawa Okęcie. To nasz pierwszy wielomarkowy salon w Polsce. Dlaczego warto go odwiedzić?

Do listy salonów Porsche Inter Auto dołącza kolejny – bardzo dla nas ważny. To Porsche Warszawa Okęcie, zlokalizowany zaraz obok lotniska, przy ulicy Sekundowej 1 w Warszawie.

To dotychczas największa inwestycja Porsche Inter Auto w Polsce. Na powierzchni 36 tys. m kw., aż 10,5 tys. m kw. zajmuje kompleks salonów Audi, Volkswagena, Porsche i samochodów użytkowych Volkswagena.

Wrażenie zrobi też centrum samochodów używanych z ekspozycją na ponad 100 samochodów pochodzących z programów Porsche Approved, Audi Select Plus i Das WeltAuto. Nie sposób nie wspomnieć także o najnowocześniejszym, wielomarkowym Centrum Likwidacji Szkód Okęcie, które posiada wyposażony w najnowsze oprzyrządowanie i wykwalifikowaną kadrę zakład blacharsko-lakierniczy.

W warszawskich salonach Porsche Inter Auto planowana sprzedaż na 2018 r. to 6 000 nowych samochodów, 1 070 samochodów używanych oraz 110 000 roboczogodzin w serwisie.

To dla nas ważna inwestycja, wpisująca się w strategię rozwoju Porsche Inter Auto. Aby kompleksowo odpowiadać na oczekiwania klientów stolicy, budujemy drugie Porsche Centrum. Będzie ono oferować również najnowocześniejsze, działające według najnowszych standardów zaplecze blacharsko-lakiernicze, stację diagnostyczną oraz dużą przestrzeń ekspozycyjną dla używanych samochodów z programu Porsche Approved – tak o inwestycji mówi Christoph Aringer, prezes Porsche Inter Auto Polska.
Cała wartość inwestycji to 60 mln zł – mówi Vitali Berchmüller, dyrektor Porsche Inter Auto Polska odpowiedzialny za region warszawski. – Zatrudniamy tu już 110 osób, z czego większość pracuje z nami już co najmniej od kilku miesięcy. Zależy nam bowiem na tym, by już od pierwszego dnia nasi klienci byli obsługiwani przez doświadczonych, wykwalifikowanych pracowników – dodaje.

W Porsche Warszawa Okęcie nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie. Jeśli spośród wyeksponowanych modeli nie mógłby wybrać zawsze może skorzystać z pełnej oferty Porsche Inter Auto na www.piamarket.pl

A teraz sprawdźmy, co zobaczymy w Porsche Warszawa Okęcie?

Porsche

25 października w obecności legendarnego kierowcy rajdowego Waltera Röhrla zainaugurowano działalność nowego salonu Porsche Centrum Warszawa Okęcie. To już trzeci salon marki Porsche w ofercie Porsche Inter Auto Polska.

Specjalnie z okazji otwarcia, sprowadzono do Polski po raz pierwszy niezwykłe Porsche 911 Turbo S Exclusive Series z limitowanej do 500 sztuk edycji, który od „zwykłego” Turbo S różni się mocniejszym o 27 KM silnikiem oraz wyjątkowym designem. Każdy egzemplarz jest wykańczany ręcznie, przyspiesza do 200 km/h w czasie poniżej 10 s, a setkę osiąga już po 2,9 s. Kto uległ czarowi Porsche 911 Turbo S Exclusive Series, mógł też zaopatrzyć się w wyjątkowy, limitowany do 500 egzemplarzy, zegarek Porsche Design, zaprojektowany tak, by z samochodem tworzyć spójną wizualnie całość.

Jednak prawdziwą gwiazdą inauguracji działalności nowego miejsca był Walter Röhrl, legendarny kierowca sportowy, niemal od początku kariery związany z Porsche, odwiedził nasz kraj pierwszy raz od 45 lat! Jego pierwszym samochodem było Porsche 356 B Coupé, które kupił… bez silnika. Choć w ciągu wspaniałej kariery zasiadał za kierownicami samochodów różnych marek, w sercu pozostał wierny Porsche – miał swoje własne 911, którym też startował w rajdach. W 1981 r. związał się z marką na stałe, stając się jej kierowcą fabrycznym, a później ambasadorem i kierowcą testowym.
Kiedy miałem 11 lat, jechałem z moim starszym o dekadę bratem na tylnej kanapie jego Porsche. Pamiętam do dziś, jak powiedział mi wtedy: Z zakupem samochodu poczekaj, aż będziesz mógł kupić naprawdę dobre auto. A naprawdę dobre auto to Porsche – opowiada dziś Walter Röhrl.

Zaczynając od Porsche, na Okęciu będziecie mogli sprawdzić największe nowości – Panamerę Sport Turismo, a już wkrótce także trzecią generację Cayenne.

Porsche Panamera Sport Turismo

Pierwszy samochód to znana i lubiana limuzyna, ale w wydaniu, jakiego wcześniej nie widzieliśmy. Sport Turismo to bowiem samochód z nadwoziem typu kombi. Panamera połączy teraz osiągi i sportowe prowadzenie z praktycznością i bardziej rodzinnym charakterem. Z pewnością przypadnie do gustu wielu klientom – a nawet już przypadła, bo zainteresowanie jest bardzo duże. Produkcja w fabryce w Lipsku zaczęła się już w połowie czerwca, a samochody stopniowo docierają do klientów z całego świata.

Dla tych, którzy jednak wolą siedzieć wyżej i potrzebują większego prześwitu czy bagażnika, zapraszamy wkrótce po najnowsze Porsche Cayenne. To zupełnie nowy samochód pojawiający się już w trzeciej generacji.

Audi

26 października odbyła się warszawska premiera nowego modelu Audi A8 – podczas hucznego show multimedialnego w nowym salonie Audi Centrum Warszawa Okęcie ponad 400 Gości miało szansę obejrzeć nowy model. A ten prezentuje całe spektrum możliwości technologiczych Audi. Po raz pierwszy bowiem możemy puścić kierownicę i zajmować się czymś zupełnie innym, niż prowadzenie samochodu – A8 ma wbudowanego autopilota.

Oczywiście trzeba najpierw spełnić parę warunków – A8 radzi sobie do 60 km/h, na drogach o oddzielonych pasach ruchu. Nadal jest to jednak pierwszy na świecie samochód produkcyjny o tak zaawansowanych funkcjach jazdy autonomicznej.

Do A8 niedługo dołączy zupełnie nowe Audi A7. Ta limuzyna w stylu coupe również doczekała się kolejnej, trzeciej już, generacji. Już na pierwszy rzut oka widać w niej nawiązania do A8 – i nie chodzi tu tylko o stylistykę. Ta sama technologia trafi też do “A7-ki”. Nie możemy się doczekać, aż zaprezentujemy ją na Okęciu!

Volkswagen

Volkswagen T-Roc

Volkswagen wprowadził niedawno samochód, który z pewnością będzie cieszył się nie mniejszym zainteresowaniem, niż pozostałe modele marki. To T-Roc, nowy crossover.

Wyróżnia się odważną stylistyką, zupełnie inną, niż w pozostałych modelach. Za jego wyborem przemawia spory rozstaw osi – a co za tym idzie, spore wnętrze – i bardzo duże możliwości personalizacji.

T-Roc trafi do kompleksu na Okęciu już niebawem.

Zapraszamy do odwiedzin!

Poza zupełnymi nowościami, które będą dostępne już wkrótce w salonach zlokalizowanych na Okęciu zobaczycie prawie wszystkie modele z aktualnej oferty Volkswagena, Audi i Porsche. To też właściwy kierunek, jeśli szukacie samochodu używanego – dostępne w ofercie samochody z programów Audi Select Plus, Porsche Approved czy DasWelt Auto zostały sprawdzone przez specjalistów. Waszym zadaniem jest tylko wybrać odpowiedni model.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *