Malownicze trasy wakacyjne

Kategorie NEWS,PORADY

Czy zdarzyło Ci się kiedyś marzyć o przygodzie rodem z klasycznego filmu drogi? Wyobrażałeś sobie nocleg w oldschoolowym Volkswagenie Campervanie? A może widziałeś się za kółkiem kabrioletu, w skórzanych rękawiczkach, z włosem targanym wiatrem?

W europejskich warunkach taka wyprawa może być nieco trudniejsza niż na niekończących się amerykańskich bezdrożach, ale i na Starym Kontynencie nie brakuje tras, zapierających dech w piersiach. Gotowy na przygodę? Zapnij pasy i ruszaj z nami!

Zwolnij i… jedź przed siebie

Moda na slow driving, czyli czerpanie przyjemności z jazdy bez konkretnego celu, zatacza coraz szersze kręgi już od dobrych kilku lat. Nic dziwnego, że dotarła i do Polski. Podróż bocznymi drogami, obiad w niepozornej knajpce czy przypadkowy skręt w poszukiwaniu lepszych widoków to idealny sposób na odcięcie się od pędzącego i zaplanowanego co do minuty życia. Może zdecydujesz się na wyłączenie GPSa i odkurzysz stary atlas drogowy?

Chcemy ułatwić Ci tę wakacyjną przygodę, dlatego przez najbliższe tygodnie prezentować będziemy subiektywny wybór najpiękniejszych europejskich tras na podróż. Spokojnie – wciąż będzie bardzo spontanicznie.

Zacznij od weekendowego treningu

Stare przysłowie mówi – cudze chwalicie, swojego nie znacie. A że przysłowia to mądrość ludu, nie możemy zacząć inaczej, jak od propozycji z naszego podwórka. Wielka Pętla Bieszczadzka to trasa licząca niecałe 150km. Zaczyna i kończy się w Lesku, przecinając zarówno zupełnie wymarłe wsie, naznaczone historią, jak i te, w których kiełkuje bieszczadzka turystyka. Miłośnicy sztuki nie przejadą obojętnie obok malowniczych cerkwi, a łakomczuszki nie pogardzą nielicznymi, lecz świetnymi restauracjami, oferującymi lokalne przysmaki.

Zatrzymaj się

Niezwykły krajobraz i wyłaniające się zza każdego zakrętu góry aż proszą się o mały trekking. Warto zostawić samochód na parkingu przy którejś z przełęczy i poświęcić godzinę na podejście. Jak mało które góry, Bieszczady wynagradzają bardzo szybko wszelkie trudy niezapomnianymi widokami. Specjalna nagroda czeka też na tych, którzy zdecydują się przy trasie Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej spędzić noc. Park Gwiezdnego Nieba „Bieszczady” to jeden nielicznych w Europie obszarów, na których chroniona jest… nocna ciemność. Spektakl, jaki rozgrywa się nad głowami turystów, wart jest nawet trudów wielogodzinnej podróży z najdalszego zakątka kraju.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *