5 powodów, dla których musisz odwiedzić Wolfsburg tej jesieni!

Kategorie NEWS
Autostadt

Piłka i samochody. To dwie rzeczy, które przychodzą na myśl, kiedy słyszymy nazwę Wolfsburg”. Gdy Kuba Błaszczykowski i jego koledzy robią sobie zasłużoną przerwę od rozgrywek Bundesligi, warto przenieść się do motoryzacyjnego raju, mieszczącego się zaledwie kilka kroków od charakterystycznej bryły stadionu VfL Wolfsburg.

Każdy zasługuje na to, by poczuć się przez chwilę jak dziecko!

Car Tower

Autostadt to napędzane motoryzacyjnym duchem miasteczko, w którym swoje miejsce znalazły również kultura, sztuka i współczesny design. Spośród błękitnych jezior i zielonych skwerów wyrastają nowoczesne budynki, a rykowi silników i piskowi opon towarzyszą dziecięce śmiechy. Niezliczone wystawy, samochodowe wieże z Księgi Rekordów Guinnessa czy specjalistyczne tory przeszkód to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają w jednym z największych parków rozrywki w Europie. Nic dziwnego, że w niezwykłą podróż do świata motoryzacji wyrusza każdego roku ponad 2 miliony turystów.

Kto nie marzy o podróży w czasie?

Ludzie, samochody i to, co ich porusza” – to główny slogan Autostadt. Pomiędzy obserwacją procesu produkcji a zakupem nowiutkiego pojazdu mamy szansę prześledzić historię motoryzacji i wejść do świata najśmielszych samochodowych fantazji. Zetkniemy się w nim z powszechnie pożądanymi oldtimerami, niezwykłymi prototypami i najdziwaczniejszymi motoryzacyjnymi fanaberiami. Szczególny powód do radości powinni mieć miłośnicy garbusów i bulików. Nie codziennie trafia się na takie unikaty jak samochód-koszyk, Transporter przerobiony na wóz strażacki czy główny bohater filmu The Love Bug.

Tu zgodnie bije serce ogromnej rodziny

Trudno znaleźć przestrzeń, w której obok siebie możemy spotkać tak różne modele samochodów. Jesteśmy sercem Volkswagena i jego główną platformą komunikacji” – stwierdził jeden z dyrektorów Autostadt. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nad powstaniem parku czuwało 400 architektów, stąd nie ma w nim miejsca dla przypadku. Poszczególne marki koncernu Volkswagen AG otrzymały swoje pawilony, a projekt każdego z nich wyraża konkretną filozofię. I tak, przykładowo, umieszczony centralnie pawilon Porsche, nawiązuje swoim nietypowym kształtem do sylwetki samochodu i symbolizuje wspólne korzenie łączące Porsche i Volkswagena.

Agent 007 nie lubi długo przebywać w jednym miejscu

Szczególne miejsce na mapie Autostadt zajmuje muzeum Volkswagena. Działa od 1985 roku, jednak jego koncepcja znacząco zmieniła się wiosną 2001 roku, gdy wraz z całym motoryzacyjnym miasteczkiem powstał Dom Czasu. Odtąd jego twórcy skupili się przede wszystkim na przedstawieniu historii Volkswagena. Podobnie jak w muzeum Skody i muzeum Porsche odbywają się tu wystawy czasowe i to dla jednej z nich warto zaplanować wizytę w Wolfsburgu jak najszybciej. Niezwykłe pojazdy i gadżety Jamesa Bonda, z Astonem Martinem DB5 i Lotusem Esprit na czele, czekają na zwiedzających tylko do 14 marca 2018 roku.

To obowiązkowa wyprawa dla każdego fana motoryzacji

28 hektarów przygody gości turystów przez 363 dni w roku (codziennie oprócz 24 i 31 grudnia) od 9:00 do 18:00. Bilety na poszczególne atrakcje można zarezerwować online na stronie https://autostadt.regiondo.com/. Warto przy tym polować na specjalne akcje czy promocje, takie jak darmowy trening ekonomicznej jazdy pod okiem wykwalifikowanego instruktora czy rodzinne niedziele. W miasteczku znajdziemy wiele atrakcji dla całych rodzin, wśród których kusi prężnie działające centrum edukacyjne i możliwość zdobycia dziecięcego prawa jazdy”. Sił do dalszego zwiedzania nabrać możemy w jednej z licznych restauracji. Więcej informacji na https://www.autostadt.de/en/start/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *